Baskın Oran

Ulusal Birlik’i İslam’a dayanarak korumak cinliği!

Beni tebrik edin: Bayramda 2 tane tebrik aldım.

N’oolmuş yani, biz sürüsüne bereket aldık, demeyin. Bunlar çok olağan dışı tebrikler.

Yalnızca, e-postayla geldikleri için değil. Anlatayım da, siz karar verin.

03 Nisan 1998 Cuma tarihli ve “Abdullah Harzemşah” (isim nasıl ama!) imzalı birincisi “İslam Dayanışma Birliği”nden geliyor. Aynen şöyle başlıyor:

“Sayın Yetkili, Kurban Bayramınız mübarek olsun! Cenab-ı Hakk, kutsal kitabımız Kur’an-ı Kerim’in Şuara Suresi’nin 183’üncü ayetinde mealen şöyle buyuruyor: “İnsanların malını, mülkünü, hakkı olan şeyleri gaspetmeyin. Yeryüzünde bozgunculuk yaparak, karışıklık çıkarmayın. Tarih boyunca müslümanların gösterdiği başarılar, birlik ve beraberlik sayesinde olmuştur. Müslümanların başına gelen felaketlerin çoğu, birliğin bozulması, müslümanların bölünüp parçalanması yüzündendir. Sevgili Peygamberimiz, ‘Ayrıcalık yapan, bozgunculuk çıkaran bizden değildir’ diyerek, bizleri uyarıyor”.

Tabii, anladınız.

Bundan sonrası, iki sayfa boyunca, PKK’nin nasıl din istismarı yaptığı, Apo’nun kendini peygamber ilan ettiği, örgütün bir yandan İslamiyet’in yasakladığı yollardan gelir sağlarken diğer yandan da “yüce dinimiz İslamiyet’in ulvi prensip ve emirlerini çiğnemeyi” sürdürdüğü, ama böylece “Ahiret’te kendi su-i akıbetlerini hazırla”dığı üstüne.

Tebrik şöyle bitiyor:

“Kurban Bayramını birlik ve beraberlik duyguları içerisinde kutlayalım. Kurban Bayramı bütün insanlara, İslam alemine, hayırlara, barış, huzur ve kaynaşmaya vesile olsun. Cenab-ı Hakk, bizleri, ailemizi, milletimizi, ülkemizi, dinimizi her türlü fitne, fesat ve din istismarcılarından muhafaza buyursun. Allah’ın (c.c.) selamı ve bereketi üzerinize olsun!”

E-posta adresi olan bütün köşe yazarlarına gönderilmiş olan tebrik, 8 Nisan tarihli Cumhuriyet’te de çıktı. Şu farkla ki, dağıtan “yasadışı Hizbullah örgütü”ydü, Tunceli’de dağıtılmıştı. Örgütün adı da “İslam” değil, “İslamî” diye başlıyordu.

Bu tebrik-bildiriyi kim yayınlamışsa, modern ve büyük bir müessese olmalı: Hürriyet gazetesi gibi yerel baskılar yapıyor!

Gelelim, aldığım ikinci tebrike.

Tarihi: 07 Nisan. İmza: Türkan Aksu. Türkan Hanım, tebrikini “Türk Anneler Derneği Genel Merkezi ve 60 şubesi adına” yollamış.

Türkan Hanım “Tüm Müslüman aleminin ve milletimizin mübarek Kurban Bayramını en içten sevgi, sağlık, huzur ve barış dilekleri”ni ileterek başladığı tebrikinde, aynen “İslam Dayanışma Birliği”nden “Abdullah Harzemşah” kardeşim gibi, derhal sadede geliyor:

“Birlikten kuvvet doğar. Ayrılık felakete götürür. Bizlere düşen görev, birlik ve beraberliğimizi daima korumak, bölücülere ve teröristlere asla fırsat vermemektir…Sevgili Peygamberimiz Müslümanların birliğini bozmak isteyenleri şöyle uyarmıştır: ‘Ayrıcalık yapan, bölücülük yapan bizden değildir’…Yüce kitabımız Kur’an-ı Kerim’de şöyle buyuruluyor: ‘Şüphesiz Mü’minler birbirleri ile kardeştirler. Öyle ise dargın olan kardeşlerinizin arasını düzeltiniz”.

İki “tebrik” arasındaki inanılmaz benzerlik nasıl ama?

İkisi de en modern yöntemi (e-posta) kullanarak tüm köşe yazarlarına tebrik yolluyor, ikisi de tertemiz bir Türkçe’yle “birlik ve beraberlik” şarkıları söylüyor, ikisi de ulusal birliği Muhammet’ten ve Kuran’dan alıntılar yaparak korumaya soyunuyor, bu arada ikisi de dalgınlıkla aynı Türkçe  yanlışını yapıveriyor: “İmtiyaz” anlamına gelen “ayrıcalık” kelimesini “ayrımcılık” anlamında kullanıyor!

O kadar değer vermişler, bana bayram tebriki  yazmışlar, hiç saygısızlık yapar mıyım? Derhal ikisine de cevap yazdım:

“Abdullah Harzemşah”a aynen şöyle dedim:

“Mektubunuza teşekkür eder, ben de sizin mübarek bayramınızı kutlarım. Bana lütfen İslam Dayanışma Birliği hakkında bilgi gönderebilir misiniz? Saygılarımla,”

Bugüne kadar tık gelmedi. Bekliyorum. Gelecek bayrama kadar geleceğinden umutluyum.

Türkan Hanıma da aynen şöyle yazdım:

“Muhterem Hanımefendi, ülkemizin parçalanmaması için İslam dinine geniş atıflar yapan bayram mesajınızı aldım, çok teşekkür ederim. Amacınızın çok ulvî bir amaç olduğu kesindir.

Önceki Yazı
Sonraki Yazı