Baskın Oran

Rus Büyükelçisi Suikastının Öğrettikleri ve Hatırlattıkları

Rus Büyükelçisi Suikastının Öğrettikleri ve Hatırlattıkları

Rus Büyükelçisi Suikastının Öğrettikleri ve Hatırlattıkları

Rus büyükelçisi öldürüldü. Katil, bir Çevik Kuvvet polisi.

Bir yabancı büyükelçinin 1 metreden bir resmî polis tarafından öldürülmesi görülmemiş bir uluslararası skandal. Normalde hiçbir devlet böylesine bir işin içinden öyle kolayına sıyrılamaz.

Ama AKP iktidarı sıyrılmış vaziyette. Çünkü:

1) Rusya hiç mesele etmeyecek, zaten etmiyor, zira Batı blokunu bölmek için bugünkü Türkiye’den uygununu bulamaz.

2) Suikast, PKK’ye ihale edilemeyeceği için, hemen büyük bir memnuniyetle FETÖ’ye ihale edildi. Kanıt: Katil, Fethullahçıların Körfez Dershanesine gitmiş.

Böylece Erdoğan’a “madik” atmaya kalkan Fethullahçıların hanesine bir çizik daha atılmış oldu.

3) Ama en önemlisiFETÖ’cü diye kesip atınca, katilin, AKP’nin özellikle 17-25 Aralık skandalından sonra Emniyet’e doldurduğu (ve Sur duvarlarına o sloganları yazan) İslam-Türk Sentezi militanlarından bir resmî polis olduğu unutturulmak isteniyor.

***

“Emniyet’e doldurmak” derken, katilin Polis Okulu Yıllığı fotoğrafına bakın. Diğer mezunlarınki gibi, bir panonun önünde çekilmiş. Üzerinde fotosu çekilenin adı, memleketi, doğum tarihi vs. yazan bu panodaki büyük ambleme dikkat edin. Osmanlı Ocakları ambleminin tıpkısının aynısı. Tek farkı, kırmızı bayrağın sağda değil solda olması.

Bu amblemi taşıyan pano önünde bütün mezunlar fotoğraf çektiriyor olmalı çünkü başkalarının fotoları da var.

Genç polisler böyle yetiştiriliyor.

***

FETÖ’ye bir çizik daha atmak derken:

Nazi Almanyası’nda her şeyin Yahudilere fatura edildiği gibi, bizde de her şey eskiden komünistlere yüklenirdi, failler/sorumlular aklanırdı. İlk aklıma gelenler:

6-7 Eylül 1955 pogromu,  1970 AKM yangını1972 Marmara vapurunun batması1978 Hamido suikastı.

Bugün artık her şey Fethullahçılara yükleniyor ve failler/sorumlular aklanıyor. 2014 Soma faciasından tutun, Kayseri’deki sokak hayvanlarının zehirlenmesine kadar. Fethullahçıların marifetleri fazlasıyla malum, ama AKP için resmen “altın madeni” işlevi görüyorlar.

***

Vaktiniz varsa, FETÖ’ye bağlanarak halledilivermiş olayların aklımda/arşivimde kaldığı kadarıyla listesini vereyim de hayret edin. Kronolojik sıraya koymadım, biraz karışık olacak, kusura bakmayın.

2007 Hrant cinayeti2006 Danıştay baskını ve 2002 Hablemitoğlu cinayeti2001 Üzeyir Garih cinayeti , İ. Tatlıses’in 2011’de vurulmasıMeral Akşener’in ekibi2011 Uludere KatliamıKilis’in koordinat verilerek bombalanması , 2009 Muhsin Yazıcıoğlu helikopter faciası.

***

Devam edelim:

2011 Defne Joy Foster’ın ölümü2011 futbolda şike olayı , son iki yıldaki 9 uçak kazasıMesut Yılmaz’ın Yüce Divan yargılaması, Aczmendi Müslüm Gündüz-Fadime Şahin olayı, Obama’nın Beyaz Saray FETÖ imamlığıGezi’de saldıran polisler10 Ekim Ankara Garı olayı, Münevver Karabulut’un öldürüldüğü evdeki kayıp 700.00 Avro olayı.

***

Devam edelim:

Başörtülü kadınlara kelepçe takılması, Aliağa Cezaevinden firar, Osman Gökçek’in ATO seçimini kaybetmesi, Doğun Grubuna 4,5 milyar dolarlık vergi, 15 Temmuz’da Öcalan’a suikast girişimi, İzmir Diriliş Kilisesi Pastörü A. C. Brunson.

Dediğim gibi, bunlar benim gözüme takılanlar. Daha vardır. Fethullahçılar Türkiye’ye ciddi kötülükler yaptılar ama onlar AKP için bir altın madeni.

Önceki Yazı
Sonraki Yazı